Foto: Wikimedia

Hideo Kodžima bude mít vlastní dokument, mimo jiné odhalí zákulisí Death Stranding

Fanoušci se brzy dočkají dokumentárního filmu o Hideo Kodžimovi, jednom z nejoceňovanějších videoherních designérů světa. Kodžima na Twitteru napsal, že film nabídne pohled do zákulisí vývoje Death Stranding a také historický exkurz do počátků nezávislého herního studia, vzpomínky z dětství a pohled na Kodžimovu tvůrčí cestu.

V traileru všechny tyto oblasti můžeme vidět a zároveň je zřetelné, že film je do velké míry oslavou Kodžimy a jeho práce. Figurují v něm přátelé, spolupracovníci a fanoušci včetně Geoffa Keighleyho, Guillerma del Tora, Normana Reeduse a George Millera. Ti všichni Kodžimu chválí za odvedenou práci.

Přestože je diskutabilní, zda Kodžima skutečně patří mezi prvního autora videoher, nelze popřít, že jako tvůrce je ve svém oboru avantgardou. Je to fascinující člověk, který stojí za některými z nejnápaditějších her posledních desetiletí, což z něj dělá výjimečnou osobnost.

Na vzniku filmu Hideo Kojima: Connecting Worlds se podílela studia PlayStation Studios a Kojima Productions. Datum vydání filmu prozatím není známo, nicméně premiéra je naplánována na 17. června v rámci festivalu Tribeca.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.