Foto: se svolením Samsung

Hodinky Galaxy Watch získají novou funkci, která majitele upozorní na nepravidelný srdeční rytmus

Samsung přináší dobrou zprávu: americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil funkci upozornění na nepravidelný srdeční rytmus (IHGN) aplikace Health Monitor pro zařízení Galaxy Watch. Společnost uvádí, že spolu s funkcemi elektrokardiogramu (EKG) může nová funkce pomoci identifikovat příznaky fibrilace síní (AFib), což je jeden z typů arytmie.

Všeobecně se má za to, že fibrilace síní je varovným signálem potenciálně závažných kardiovaskulárních problémů, které mohou vést ke zvýšenému riziku mrtvice, srdečního selhání a dalším komplikacím. Velkým nebezpečím ale je, že v některých případech jsou osoby s fibrilací síní bezpříznakové.

Senzor BioActive zařízení Galaxy Watch bude moci detekovat nepravidelný srdeční rytmus na pozadí poté, co uživatel aktivuje funkci v aplikaci Samsung Health Monitor. Pokud senzor zachytí několik nepravidelných měření po sobě, hodinky upozorní uživatele na možnou fibrilaci síní s doporučením, aby si uživatel změřil EKG, a poté se poradil se svým lékařem.

Zajímavé je, že tuto funkci nabízí (kromě původního modelu od roku 2019) na některých trzích všechny hodinky Apple Watch. Samsung tvrdí, že dostupnost funkce IHGN na jeho zařízeních bude záviset na trhu, operátorovi, modelu a spárovaném smartphonu.

Novinky se uživatelé dočkají v rámci aktualizace One UI 5 Watch. Nejprve bude k dispozici v nejnovější řadě zařízení Galaxy Watch, která by se měla objevit ve druhé polovině tohoto roku. Majitelé hodinek řady Galaxy Watch 4 a novějších modelů k funkci získají přístup později.

Zdroj: engadget.com