Foto: se svolením Google

Hodinky Pixel Watch získaly funkci Detekce pádu

Chytré hodinky Pixel Watch od Googlu dostaly novou funkci Fall Detection (Detekce pádu). Stejně jako stejnojmenná funkce v Apple Watch, která byla spuštěna již v roce 2018, i verze od společnosti Google využívá pohybové senzory a algoritmy k určení toho, zda uživatel potřebuje pomoc. Google ale tvrdí, že zařízení nebude kontaktovat záchrannou službu v případech, kdy ve skutečnosti není zapotřebí (což bylo problematické právě u stejné funkce v jablečných hodinkách). To by mělo být zajištěno díky přesným algoritmům a důkladnému testování. Senzory pohybu podle společnosti dokáží rozpoznat náhlý náraz i instinktivní reakce těla na pád.

V případě, že se hodinky Pixel Watch zjistí možný pád a omezený pohyb uživatele po dobu přibližně 30 sekund, zavibrují, spustí alarm a na obrazovce se objeví zpráva, že dochází k vaší kontrole. Pokud se nejednalo o těžký pád, klepnutím na volbu „Jsem v pořádku“, upozornění zrušíte, pokud si ale přejete, aby hodinky zavolaly záchrannou službu, zvolíte druhou možnost „Spadl jsem a potřebuji pomoc“.

Pokud se po pádu ocitnete například v bezvědomí nebo z jiného důvodu nejste schopni si pomoc klepnutím na tuto volbu přivolat, alarm bude pokračovat ještě zhruba minutu a v posledních sekundách zesílí. Pokud do té doby na upozornění nezareagujete, hodinky se automaticky spojí se složkami záchranných služeb, přičemž jim přehraje automatickou zprávu s žádostí o pomoc. Kromě toho hodinky umožňují mluvit přímo s operátorem tísňové linky.

Novou funkci Fall Detection lze aktivovat na stránce Aktualizace v aplikaci Watch Companion pomocí chytrého telefonu, který je s hodinkami spárován, nebo v aplikaci Osobní bezpečnost hodinek Pixel Watch.

Společnost také uvedla, že pokud budete chtít, můžete jí uvedenou funkci pomoci dále vylepšovat. A to kliknutím na možnost Help improve Fall Detection. Takto společnosti odešlete data ze snímačů pohybu o všech událostech, které byly detekovány jako pády. Kromě nejrůznějších sportů by uvedená funkce mohla být praktická například i pro seniory či osoby s omezenou hybností.

Zdroj: engadget.com