HomePod je prý skoro nemožné opravit

Apple podle všeho nechce, aby se v jeho chytrém reproduktoru někdo nepovolaný „hrabal“. Web ifixit.com nedávno uvedený HomePod rozebral a podle něj je zařízeno designováno tak, aby uživatelům nebo jiným neautorizovaným osobám v maximální možné míře ztížilo pokusy o opravu.

Web v této souvislosti uvádí, že Apple reproduktor zkonstruoval jako „tank“ a že je v něm mnoho silného adhezivního materiálu. Není prý možné vyměnit síťový kabel, což připomíná situaci s nevyměnitelnými bateriemi u iPhonu a iPadu. Dostat se do vnitřku reproduktoru prý není vůbec snadné – Apple zařízení utěsnil třemi vrstvami pevného adhezivního materiálu, lepicími podložkami a speciálními šestiramennými šrouby Torx. K získání přístupu k jednomu ze šroubů bylo také nutné přeřezat ochranné pletivo kolem něj. Tělo reproduktoru nakonec redaktoři „otevřeli“ tak, že je rozřezali pomocí ultrazvukové řezačky a pilky na kov.

Redaktoři uvnitř objevili i rozvětvené kruhy, což podle webu pcmag.com naznačuje, že jednu chvíli Apple zvažoval možnost otevření reproduktoru klasickým odšroubováním. IFixit zařízení z hlediska opravitelnosti ohodnotil nelichotivým skóre 1/10 a snahy o neodbornou opravu, ať už sebemenší, prý s největší pravděpodobností způsobí více škody než užitku. Jedinými kompetentními osobami k opravě reproduktoru jsou technici Applu.

Za nápravu poškození, které vznikne během amatérských pokusů o opravu zařízení a na které se nevztahuje záruka, si společnost účtuje 279 dolarů, tedy jen o 70 dolarů více, než kolik HomePod stojí. PCMag doporučuje si k reproduktoru pro všechny případy dokoupit i službu rozšířeného záručního krytí AppleCare+, již společnost poskytuje i na jiné produkty.

 

Zdroj:  ifixit.com, pcmag.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.