Zdroj: commons.wikimedia.org

Honda definitivně opouští seriál Formule 1, zaměří na vývoj ekologické energie

Svět závodů Formule 1 opouští velké jméno – značka Honda. K tomuto radikálnímu kroku přistoupila automobilka proto, aby si uvolnila více prostoru pro výzkum technologie palivových článků a baterií EV. Honda nemá ve Formuli 1 přímé zastoupení, je však motorovým partnerem stájí AlphaTauri a Red Bull. Přeplňované hybridní pohonné jednotky z dílny Honda byly jedním z důvodů, proč druhá jmenovaná stáj získala v loňském roce druhé místo v Poháru konstruktérů.

Honda ve svém prohlášení uvádí, že splnila své cíle, když automobily s jejími motory získaly v minulé sezóně tři vítězství, a v letošní pak přidaly další dvě. Vedení automobilky se domnívá, že nastává v celém sektoru změna, která se uděje jednou z sto let a Honda chce mít maximum kapacit se na této změně podílet. Vedení se rozhodlo, že do roku 2050 zajistí Honda svým automobilům uhlíkovou neutralitu.

Veškeré peníze na výzkum tak bude Honda směřovat k palivovým článkům. Právě vodíkové články jsou dle Hondy tím správným krokem do budoucna. Přesto se také věnuje elektromobilům, příkladem může být nedávno vydaný model Honda E.

Honda bude s oběma týmy spolupracovat do konce roku 2021, poté už se hodlá soustředit na vývoj ekologických automobilů. Automobilka by se mohla nakonec vrátit k motoristickému sportu, protože se objevily zvěsti, že by se v určitém okamžiku mohla zapojit do elektrických závodů Formule E.

Zdroj: engadget.com