Honor Magic 2 posouvá hranice a nabízí 100% pokrytí displej

Letošní podzim je doslova nabytý mobilními novinkami a to ne jen tak ledajakými. To ostatně dokazuje i dnešní show společnosti Honor, během které nám byla představena její nová vlajková loď nazvaná Honor Magic 2. Z Honoru, který začínal jako chudý příbuzný společnosti Huawei se během několika let stala značka schopná konkurovat na trhu i těm nejlepším, a to také nyní dokazuje.

Tento telefon se zdá být esencí toho nejlepšího, co rok 2018 v sektoru mobilních telefonů představil a svým způsobem začíná i novou éru. Loni působil jako zjevení telefon iPhone X, který svým displejem s výřezem udal trend, kterou řada mobilních výrobců v roce 2018 následovalo. Zářez však není nejpohlednější řešení a cesta k 100 procentnímu pokrytí přední části telefonu displejem přes něj nevede.

Tvůrci Magicu 2 proto využili řešení, které se v současnosti začíná u některých telefonů objevovat- s vysouvacím panelem, na kterém je umístěna přední kamera a některé další senzorické vybavení. Díky tomu je možné aby AMOLED displej s úhlopříčkou 6,39palcový zabíral 100 procent přední strany telefonu. Jeho rozlišení je 2340 × 1080 a poměr stran 19,5:9. Součástí displeje je i integrovaná čtečka otisků prstů, kterou doplňují další bezpečnostní technologie jako je rozpoznávání obličeje a dokonce i hlasu.

Od své mateřské společnosti Huawei si Honor do své vlajkové lodi vypůjčil špičkový procesor Kirin 980, který bude minimálně do nástupu nového Snapdragonu králem své kategorie. Na výběr je mezi variantami s 6 a 8 GB pamětí a různě velkými uložišti. Součástí výbavy je i rychlonabíjení, které dokáže za půl hodiny doplnit 85 procent baterie.

Letošního trendu se drží i zadní část telefonu se třemi objektivy fotoaparátu. Jako ukázal model Huawei 20 Pro, čínská společnost se třemi fotoaparáty opravdu umí, zvláště za zhoršených světelných podmínek, takže zřejmě i ve fotografické oblasti se máme na co těšit.

Během prezentace jeho fotografických kvalit byly použity fotografie Staroměstského náměstí v Praze, takže je jisté že Magic 2 ČR už navštívil. Za jak dlouho ji navštíví znovu, tentokrát s cílem dostat se na prodejní pulty, zatím není jasné, ale velice pravděpodobně se tak stane.

Zdroj: xda-developers.com