Honor představil inteligentní obrazovku HONOR Vision vybavenou operačním systémem HarmonyOS

HONOR v sobotu na akci Huawei Developer Conference (HDC) oficiálně představil inteligentní obrazovku HONOR Vision. Zařízení představuje novou éru pro budoucnost televizí a je pro společnost prvním produktem této kategorie, který je plný technologických inovací zvaných HONOR Sharp Tech. HONOR Vision je vybaven třemi inteligentními čipovými sadami vyvinutými společností Huawei – čipsetem Honghu 818, čipovou sadou AI Camera NPU a Wi-Fi čipsetem, které společnost používá pro své vlajkové produkty. HONOR Vision je také světově první chytrou televizí, která v sobě nese vlastní operační systém Huawei, HarmonyOS.

Během konference společnost Huawei uvedla na trh HarmonyOS, nový operační systém navržený tak, aby poskytoval uživatelský zážitek skrze všechna zařízení. HarmonyOS bude optimalizován a postupně přijímán napříč portfoliem značky, včetně chytrých hodinek, chytrých obrazovek, systémů ve vozidle a chytrých reproduktorů. HarmonyOS bude vydán jako open-source platforma. Mezi chytrými zařízeními uvedenými na HDC je HONOR Vision první inteligentní obrazovka vybavená HarmonyOS.

HONOR Vision dostal do vínku tři synchronizované čipy – Honghu 818, AI Camera NPU a Wi-Fi, které spojují řadu inovativních technologií, aby uživatelům poskytly inteligentní zážitek z chytré obrazovky.

Čipset Honghu 818 disponuje sedmi pokročilými technologiemi na zpracování obrazu. Čip vylepšuje a optimalizuje rozlišení obrazu a kontrast barev pomocí několika algoritmů. Procesor s osmi jádry dokáže zpracovat složitější obrazy na velkých obrazovkách a zároveň spouštět další úlohy. HONOR Vision poskytuje obraz ve vysokém rozlišení, vynikající kvalitu zvuku a hlasové interakce na dálku.

Další Sharp Tech inovace, chytrá pop-up AI kamera vybavená NPU čipsetem HiSilicon Hi3516DV300, je schopná rozpoznávat obličeje nebo detekovat polohu. Vysunovací kamera poskytuje uživateli jedinečný zážitek, jelikož se dokáže naklánět dolů o 10 stupňů, a pokud se nepoužívá, automaticky se schová za obrazovku.

HONOR Vision je vybaven Wi-Fi čipem vlajkových lodí, čipsetem HiSilicon Hi1103. Jako první čipová sada na světě podporující šířku pásma 160 MHz s rychlostí stahování až 1,7 GB/s je 1,7krát rychlejší, než je průměr, což umožňuje plynulejší a stabilnější přehrávání videa, zejména v rozlišení 4K. Podporuje také optimalizaci duální frekvence 2,4/5 GHz. Zatímco 2,4GHz Wi-Fi zajišťuje silnější signál Wi-Fi a širší dosah, 5GHz Wi-Fi umožňuje rychlejší připojení k internetu a menší latenci sítě a nabízí optimalizované připojení v různých prostředích.

HONOR Vision bude hrát podstatnou roli v chytrých domácnostech. Nenabízí totiž jen formu zábavy, ale přináší také sdílení informací nebo slouží jako řídící středisko nebo středisko pro interakce mezi dalšími přístroji.

HONOR Vision nabízí mimořádný zvukový a obrazový zážitek, s video knihovnou od společnosti Huawei a řadou dalších programů.

Inteligentní displej HONOR Vision je vybaven funkcí Family Note, která umožňuje uživatelům přenášet 600M obrázky mezi jejich smartphony a displejem prostřednictvím funkce Huawei Share za pouhých 20 sekund – 100krát rychleji než přenos přes Bluetooth.

Huawei a HONOR se zavázaly k založení HiLink, otevřeného ekosystému pro chytré domácnosti. Platforma i technologie budou přístupné dalším poskytovatelům chytrých domácností v oboru, což uživatelům umožní propojit oblíbené produkty chytrých domácností dohromady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.