Honor představil svůj nový mobil 7X, na trh půjde ještě před Vánoci

Honor, dceřiná značka čínského výrobce mobilních telefonů Huawei oznámila, že 5 prosince uvede na trh novinku Honor 7X. Bude se jednat o nástupce velmi úspěšného modelu Honor 6X. Z hlediska portfolia značky se bude jedna o levnější variantu vlajkové lodi Honoru 9, avšak stále bude mít co nabídnout.

Honor 6X překvapil kvalitním dvojitým fotoaparátem a velmi rychlou čtečkou otisků prstů díky kterým převyšoval veškerou konkurenci ve své cenové kategorii a vypadá to, že Honor 7X bude kráčet v jeho stopách.

Dvojitá kamera se šestnácti a dvou MP čipy na zádech telefonu zůstane zachována, zrychlit by se však mělo její ostření a také nové portrétní režimy. U přední osmi megapixelové kamerky by nově mělo přibýt ovládání gesty pro jednoduší focení selfie.

Zůstat by měly i další prvky, se kterými jeho předchůdce uspěl. Rychlá a velmi přesná čtečka otisků prstů na zádech, která navíc umožňuje ovládání notifikační listy a listování fotografiemi. Konstrukce bude i u nového modelu tvořena povedenou kombinací kovu a skla, která dává telefonu punc luxusu. U Honoru 7X by se navíc měli zmenšit rámečky kolem displeje, takže vypadá na první pohled ještě lépe.

Hardwarovou výbavou zapadá telefon do střední třídy. Huawei jej osadilo vlastním procesorem Kirin 659, který je podporovaný 4 GB paměti RAM. Pro uživatelská data nabídne Honor 7X 64 GB paměti a výdrž bude zajišťovat 3 344 mAh baterie. Čip Kirin 659 bude navíc podporovat technologii úspory energie, takže by baterie telefonu měla bez problémů vydržet dva dny plného provozu.

Co se týče operačního systému, v základu běží Honor 7X na verzi Androidu 7.0 Nougat, avšak Huawei slibuje, že prvním čtvrtletí příštího roku by mělo dojít k updatu na verzi 8.0 Oreo.

Zdroj: hihonor.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.