Foto: se svolením 20th Century Studios

Horor Barbar se dočká videoherní adaptace

Barbar je jedním z nejvýraznějších hororů posledních let. Vypráví příběh mladé ženy, která zjistí, že si pronajala dům, ve kterém už někdo bydlí. Na místo přijíždí v noci a nemá příliš na výběr, kde přespí, jelikož okolní hotely jsou obsazené. Na místě proto zůstává. V průběhu noci zjistí, že neznámý spolubydlící není to nejhorší, co v domě přebývá.

Na první pohled se může zdát, že vytvořit videohru z tohoto filmu je poněkud zvláštní volba, nicméně společnost New Regency Pictures a vývojářské studio Diversion3 Entertainment, které vytvořilo hry Friday the 13th: The Game a Evil Dead: The Game, se spojily, aby vytvořily hru Barbarian na PC a konzole. Navzdory multiplayerovému formátu předchozích projektů půjde o titul pro jednoho hráče zaměřený na výpravu. Filmový děj bude výrazně změněn a rozšířen o další děsivé bytosti (děj by se měl odehrávat převážně v podzemních tunelech). Časový rámec vydání zatím nebyl stanoven.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s týmem New Regency na rozšíření prostředí, postav a tvorů,“ uvedl v prohlášení pro Variety Tim Hesse, výkonný producent Diversion3 Entertainment. „Film odvedl skvělou práci nejen tím, že diváky vyděsil svými nečekanými a hrozivými zvraty, ale také tím, že vytvořil silné postavy, které se ocitly v děsivých situacích. Těšíme se, že tato témata budeme ve hře dále rozvíjet.“

Přímá adaptace filmového příběhu by jako hra pravděpodobně nefungovala, ale určitě má potenciál fungovat jako napínavý survival horor.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.