HP končí s plány na svůj poslední telefon s OS Windows

Společnost HP si rozmyslela svůj plán vytvořit řadu smartphonů s mobilním OS Windows. Za změnou stojí dlouhodobý nezájem ze strany Microsoftu podporovat tuto platformu a znovu se účastnit předem ztracené bitvy s konkurencí v podobě Androidu a iOS.

Minulý rok vstoupil HP do „oknového“ mobilního hájemství se svým špičkovým mobilním zařízením Elite x3. Bylo navržené tak, aby fungovalo jako telefon, laptop i desktop, přičemž k tomu využívalo sérii docků. Bylo určeno primárně podnikové sféře, jejíž pracovníci mohli mít díky zařízení všechna data u sebe. Společnost plánovala v rámci značky Elite vytvořit větší množství produktů, ale po zvážení situace se rozhodla ukončit podporu Elite x3 v roce 2019.

Kalifornský počítačový obr nevyloučil, že se k zařízením s mobilní platformou Windows vrátí, ale bude to prý záležet na tom, jaké plány s ní bude Microsoft mít. Je však nepravděpodobné, že by Microsoft začal svou mobilní platformu Windows Phone najednou výrazněji podporovat, když její tržní podíl činil v prvním kvartálu letošního roku pouhých 0,1 %.

Podle HP bude prodej Elite x3 omezen jen na to, co již bylo vyprodukováno, a žádné další se vyrábět nebudou. Jinými slovy to znamená, že jejich prodej postupně skončí – pokud se tedy nenajde někdo, kdo by ji od společnosti koupil. Mobilní platforma Windows tak ztrácí dalšího významného partnera a naděje na zvrat je v nedohlednu – i díky ne zcela vyjasněnému postoji Microsoftu.

 

Zdroj: theverge.com, idc.com