Foto: se svolením Activision

Hra Call of Duty: Black Ops 6 bude dostupná pro Xbox Game Pass

Těsně předtím, než Microsoft uzavřel akvizici se společností Activision Blizzard, uvedl, že bude nějakou dobu trvat, než se tituly vydavatele dostanou do služby Game Pass. Zatím jsme se dočkali pouze jednoho takového přírůstku v podobě Diabla IV, ale společnost oznámila další, a to poněkud překvapivý titul: Call of Duty: Black Ops 6. Ten bude v Game Passu k dispozici již v den svého vydání koncem tohoto roku.

Microsoft spoléhá na to, že debut nového titulu Call of Duty v jeho předplacené službě povede k výraznému nárůstu počtu předplatitelů služby Game Pass. Je to tak trochu sázka na jistotu, protože téměř každý rok bylo nejnovější vydání Call of Duty nejprodávanější hrou. Microsoft pravděpodobně zaznamená nižší přímé prodeje Black Ops 6 na Xboxu a PC, ačkoli bude stále generovat příjmy z Game Passu a verze pro PlayStation (a možná i z vydání pro Nintendo Switch) a také prostřednictvím mikrotransakcí.

Microsoft mezitím vydal trailer na Black Ops 6 (níže). V něm se objevují Bill Clinton, Margaret Thatcherová, George H. W. Bush a Saddám Husajn, což je posiluje zvěsti, že se příští Call of Duty bude odehrávat během války v Perském zálivu. Více informací o hře Call of Duty: Black Ops 6 se ale dozvíme během předváděcí akce, která se uskuteční 9. června.

Zdroj: engadget.com