Foto: se svolením Bandai Namco

Hra Elden Ring trhá rekordy, prodalo se již více než 20 milionů kopií

V únoru minulého roku se svého vydání dočkala japonská videohra Elden Ring. A nyní, tedy přibližně po roce a čtvrt, se jí prodalo zhruba 20,5 milionu kopií. Tento údaj vyplývá ze zprávy investora, které si všiml uživatel fóra ResetEra.

„Opakované prodeje stávajících titulů, jako je Elden Ring, byly výrazné, a to zejména v zámoří, přičemž celosvětové prodeje dosáhly 20,5 milionu,“ píše Bandai Namco v dokumentu. Vydavatel dodává, že očekává mírný útlum v opakovaných prodejích hry. Pokud se ale podaří prodat ještě několik milionů kopií Elden Ring, dostane se mezi nejprodávanější hry všech dob, tedy na seznam, který zahrnuje tituly jako God of War (2018) či Grand Theft Auto V.

Tento milník přichází rok poté, co hra Elden Ring zaznamenala historicky nejlepší premiéru titulu společnosti FromSoftware. Za pouhých 18 dní prodala společnost Bandai Namco více než 12 milionů kopií tohoto akčního RPG. Jde o velmi vysoké číslo vzhledem k tomu, že se jedná o hru, u které se očekávalo, že se za pět dní prodá asi jen 4 miliony kopií.

Skvělé výsledky jsou dobrou předzvěstí pro další chystanou hru společnosti FromSoftware – Armored Core VI. Až se v srpnu letošního roku objeví na trhu, půjde o první díl série Armored Core po téměř deseti letech.

Zdroj: engadget.com