Foto: se svolením Nintendo

Hra F-Zero X z Nintenda 64 přichází do knihovny Nintendo Switch Online

Pokud patříte mezi fanoušky starších herních titulů, pravděpodobně vás potěší nejnovější zpráva. Futuristická závodní hra F-Zero X se totiž objeví v pátek 11. března v knihovně Nintendo Switch Online. Tato hra je nově doplněna také o online multiplayer, který pochopitelně nebyl součástí původní verze na Nintendo 64.

F-Zero X, pokračování populární závodní hry F-Zero pro SNES, vyšlo v roce 1998. Již na tu dobu nešlo o nijak vizuálně bohatou hru, což řada hráčů kritizovala, aniž by věděli, že nedostatek vizuálních detailů byl záměr. Nintendo se totiž primárně soustředilo na to, aby tato hra mohla běžet rychlostí 60 snímků za sekundu s 30 závodníky na trati, což byl v té době technický úspěch. Jednoduchá grafika tak zaručila bezproblémovou plynulost hraní.

F-Zero X bude již třináctou hrou z Nintenda 64, která bude přidána do Expansion Pack v rámci Nintendo Switch Online za 49,99 dolarů ročně. Minulý měsíc například v rámci Nintendo Switch Online Expansion Pack vyšla The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Mezi potvrzenými tituly, na které se můžeme těšit do budoucna, jsou také Pokémon Snap, Mario Golf či Kirby 64: The Crystal Shards. Expansion Pack zájemcům také umožňuje přístup k některým hrám ze Sega Genesis, DLC Animal Crossing a budoucím aktualizacím tratí pro Mario Kart 8 Deluxe.

Zdroj: theverge.com