Zdroj: store.steampowered.com

Hra Fall Guys se dočká anticheatovacích opatření schodných s těmi, jež využívá Fortnite

Jedním z velkých nebezpečí pro současné multiplayerové kompetetivní hry mohou být sami hráči. Ne však ti poctiví, ale takoví, kteří využívají v boji s ostatními zakázané prostředky, kterými mohou ostatním hru doslova znechutit. Tento nešvar se dříve nebo později bohužel objeví v každé populární hře a klání roztomilých fazolek Fall Guys v tomto bohužel není výjimkou.

Po boji s jednotlivými cheatery, který probíhá téměř od samotného vydání hry se proto britská společnost Mediatonic, jež hru vydává, rozhodla řešit globálně a implementuje do ní anticheatovací program. Ten by měl být do hry postupně přidaný během následujících dvou týdnů.

Pro hru se objevovaly speciální cheaty, které upravovaly rychlost postaviček nebo jim dokonce umožňovali létat. S přílivem hráčů se zvyšoval i počet těch, kteří nehráli čestně, a studiu tak došla trpělivost. Vývojáři v krátkém vyjádření poděkovali fanouškům za jejich trpělivost a dodali, že je opravdu mrzí podvody, jichž se mnozí dopouští.

Program, který by měl hráče používající zakázané programy odhalit a následně ze hry vyhodit, by měl být stejný, jaký používá studio Epic u své hry Fortnite. To dokonce proti několika notorickým podvodníkům podniklo právní kroky kvůli poškozování jejich hry.

Titul Fall Guys je v současnosti k dispozici na PC a konzoli Play Station (na ní se stal nejstahovanější hrou v rámci programu PS Plus). Vzhledem k oblibě a úspěchu se však pravděpodobně brzy objeví i na dalších platformách, jako je Xbox, mobilní telefony nebo Nintendo Switch.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.