Foto: se svolením Sony

Hra God of War se nejspíš dočká seriálové adaptace

Seriálové či filmové adaptace počítačových her nejsou ničím novým. Jednou z nejlepších je podle řady kritiků Arcane, která vychází ze hry League of Legends. Teď se jedná o nové seriálové adaptaci – tentokrát půjde o hru God of War.

Produkci nového seriálu si podle serveru Deadline vezmou na starost Amazon Studios a divize PlayStation Productions společnosti Sony. A zatímco Arcane je animovaný seriál, adaptace hry God of War bude hraná. Server Deadline dále uvádí, že se na projektu podílejí také scénáristé Mark Fergus a Hawk Ostby, kteří se proslavili především díky práci filmech Potomci lidí nebo Iron Man. Prozatím však chybí více podrobností. Sony i Amazon se k celému projektu prozatím odmítly vyjádřit.

Pravdou přitom je, že God of War si filmovou adaptaci zaslouží. Jde o jednu z nejstarších her společnosti Sony, která zahrnuje sedm hlavních her pro čtyři konzole. Poslední díl série vyšel v roce 2018 a způsobil menší restart hry tím, že hráčům představil Atrea, syna hlavního hrdiny Krata. V současné době však probíhají práce na dalším pokračování, a to ve studiu Santa Monica. Očekává se, že další pokračování vyjde v průběhu letošního roku.

Co se týče nového seriálu, půjde již o čtvrté filmové nebo televizní zpracování hry od nedávno založené divize PlayStation Productions společnosti Sony. Tato divize má v současné době oficiálně rozpracované tři projekty. Tím nejdůležitějším je spolupráce s HBO na televizním seriálu podle hry The Last of Us od Naughty Dog. Pracuje ale třeba také na filmu Ghost of Tsushima a seriálu Twisted Metal.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.