Hra Horizon: Zero Dawn končí s exkluzivitou na PS, do konce roku by se mohla objevit na PC

Majitelé konzole PlayStation se mohli (nejen) v posledních letech pyšnit tím, že pro jejich zařízení vzniklo množství kvalitních her, které nejsou dostupné nikde jinde. I to byl důvod, proč mnoho hráčů preferovalo právě konzole PlayStation. Hráči si je pořizovali, i když měli výkonné herní počítače. Loňský rok však tuto praxi změnil a jak se zdá, nastalý trend bude pokračovat i nadále.

V loňském roce se na PC objevily adventury studia Quantic Dream, kovbojský open world Red Dead Redemption 2 a v letošním roce by se měl na PC objevit také poslední počin Hidea Kojimi Dead Strending. Zprávy z uplynulého týdne ale naznačují, že to rozhodně není všechno. Známý novinář Jason Schreier ze serveru Kotaku totiž uvedl, že podle jednoho z jeho zdrojů se PC hráči dočkají také netradiční akce Horizon: Zero Dawn.

Do postapokalyptického světa této hry se hráči vydají v kůži půvabné Aloy, která se pohybuje v pravěkých kulisách, okořeněných moderními technologiemi, a především robotickými dinosaury. Právě jejich lov je na hře asi nejzajímavější, protože každý z nich má jiné zranitelné místo a kromě postřehu uplatní hráči při jejich zabíjení také notnou dávku trpělivosti a taktiky.

Zajímavé je, že verze na PC musí v tomto případě být posvěcena přímo společností Sony, pod niž studio Guerrilla Games, jež za hrou stojí, přímo spadá. Je možné, že se Sony snaží zvýšit popularitu této hry i mezi PC hráči, aby pak mohla vydat druhý díl (na kterém se pracuje) opět jako exkluzivitu pro svoji konzoli.

Horizon: Zero Dawn by se každopádně mohla objevit do konce roku, a to jak v obchodě Steam, tak v Epic Store.

Zdroj: kotaku.com