Foto: se svolením Ubisoft

Hra Hyper Scape končí, Ubisoft se ale nevzdává a plánuje další battle royale titul

Společnost Ubisoft, jeden z největších světových vydavatelů ve videoherním průmyslu, oznámila neradostnou zprávu – končí hra Hyper Scape. Podle oficiálního vyjádření společnosti by k ukončení mělo dojít 28. dubna.

Ubisoft se s Hyper Scape pokusil proniknout do populárního žánru battle royale. V létě roku 2020, kdy tuto střílečku uvedl na trh, tvrdil, že tento nový titul přinese na přeplněný trh s battle royale hrami nové nápady. Ukousl si však příliš velké sousto. Snažil se totiž zaujmout hráče, kteří byli zvyklí na hry, jakými jsou Call of Duty: Warzone či Apex Legends.

Nedlouho poté, co Ubisoft vydal verzi pro konzole, přiznal, že Hyper Scape „nesplnil vysoká očekávání hráčů“. Nicméně ani po tomto prvotním neúspěchu se společnost hry jen tak nevzdala a pokusila se její reputaci přeci jen vylepšit, a to přidáváním nového obsahu. Tyto snahy však situaci příliš nepomohly. Ubisoft se proto rozhodl po zhruba roce a půl hru zcela ukončit.

Překvapující však je, že tento neúspěch vývojářské studio od žánru battle royale neodradil, spíše naopak. To dosvědčuje také druhý battle royale titul Ghost Recon Frontline, který by měl reputaci vylepšit. Kromě toho se již začíná proslýchat, že také nová a nedávno oznámená hra The Division Heartland je battle royale titul. Ubisoft se také nechal slyšet, že klíčové zkušenosti, které získal při vývoji Hyper Scape využije u svých budoucích titulů. Jsme proto zvědaví, zda to Ubisoftu napodruhé už vyjde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.