Hra Marvel´s Avengers: A-Day vyjde příští rok. Nabídne originální příběh i otázky odpovědnosti

Komiksová resp. filmová série Avengers patří k nejúspěšnějším popkulturním obsahům současnosti. Velká AAA hra, ve které by byl potenciál Avengers využitý přitom stále nevznikla. To se však změní, protože během včerejší tiskové konference v rámci veletrhu E3 představila společnost Square Enix první oficiální trailer ke hře Marvel´s Avengers: A-Day.

Na vývoji tohoto titulu se podílejí společnosti Square Enix a její studio Eidos Montréal (Deus Ex) a Crystal Dynamics, jež stojí za restartem série Tomb Raider. O titulu jako takovém se diskutovalo poměrně dlouhou dobu, ale včera odhalený trailer je prvním konkrétnějším materiálem, který k nové hře máme. Spolu s tímto videem bylo odhaleno i datum vydání, které je 15. května 2020.

Zajímavé je, že hra nepracuje s filmovou licencí a tak podoba jednotlivých členů týmu Avengers je odlišná od jejich hereckých představitelů. Hráči se tak budou muset smířit s tím, že ve hře nepotkají Roberta Downey Jr nebo Chrise Evanse.

Příběh hry bude originální, avšak autoři připouští, že se inspirovali ve filmech Avengers: Age of Ultron a Captain America: Civil War. Důležitým aspektem příběhu bude hledání odpovědnosti superhrdinů a zamyšlení nad jejich rolí ve společnosti.

Jako hratelné postavy budou ve hře přítomní Captain America, Iron Man, Hulk, Black Widow a Thor. Hra bude podporovat kooperativní hraní až čtyř hráčů najednou a bude jí možné hrát on-line s partou přátel. Postupně by do ní měl také vznikat nový obsah. Hra bude k dispozici pro PS4, Xbox One, PC a Google Stadia.

Zdroj: tisková konference

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.