Foto: se svolením Hello Games

Hra No Man’s Sky dostala velkou aktualizaci, kromě jiného přináší počítačem generované vesmírné stanice

Hra No Man’s Sky stále dostává velké aktualizace. Nejnovější z aktualizací s názvem Orbital od vývojářského studia Hello Games, která právě vyšla, přidává do téměř osm let starého vesmírného simulátoru procedurálně generované vesmírné stanice (což znamená, že budou pokaždé jiné), editor lodí či systém Guild.

Až dosud byly vesmírné stanice jednou z mála částí hry No Man’s Sky, které nebyly vytvářeny a náhodně generovány algoritmy. To se ale mění s poslední aktualizací, která využívá vylepšení herního enginu k vytváření rozsáhlých vnitřních i vnějších prostor.

Změní se jak venkovní vzhled vesmírných stanic, tak i jejich interiéry. Objeví se nové obchody, herní prvky a přibydou i nové možnosti, které lze dělat. Hello Games uvádí, že tyto možnosti budou přizpůsobené prostředí, rase a lokalitě jejích virtuálních obyvatel.

Uvnitř stanic hráči najdou také nový editor lodí. Společnost Hello Games tvrdí, že dříve od úpravy lodí upustila, aby zachovala zaměření titulu na průzkum. V tomto duchu budete stále muset sbírat, obchodovat a zachraňovat součástky, abyste si mohli postavit loď.

Díky vylepšenému systému cechů, který je také součástí aktualizace, budete moci na vesmírných stanicích najít nové vyslance cechu, do jejichž klubu se budete moci připojit, získat zásoby a vzácné komodity a přispět ke zvýšení svého postavení ve skupině. Zlepšují se také flotily. Nově budete moci posílat flotilu fregat na výjezdní mise.

Majitelé hry No Man’s Sky si mohou aktualizaci Orbital, která zahrnuje také vylepšení enginu, obnovení uživatelského rozhraní a další vychytávky, nainstalovat již nyní.

Zdroj: engadget.com