Foto: se svolením Hello Games

Hra No Man’s Sky vyjde na iPadu ještě letos

No Man’s Sky je velmi oblíbená hra vyvinutá a vydaná společností Hello Games. Ještě letos se přitom dostane i na iPady. Jde o skvělou zprávu, která může započít novou budoucnost hraní na iPadech.

Právě tato hra byla přenesena také na Mac jako důkaz, že i AAA tituly se mohou dostat na křemíkový Apple. Velmi slušný výkon jablečného křemíku „umožňuje každému novému Macu snadno spustit AAA hry, včetně připravovaných titulů, jako je GRID Legends od EA a Resident Evil Village od Capcomu. A protože křemík pohání i iPady, mohou herní vývojáři přinést své AAA hry ještě většímu počtu uživatelů, jako například hru No Man’s Sky od Hello Games, která se na Mac i iPad dostane ještě letos,“ uvedla společnost Apple ve svém prohlášení.

Vzhledem k výše uvedenému je ale špatnou zprávou, že si novinku budou moci na svých iPadech zahrát pouze ti uživatelé, kteří vlastní zařízení se systémem Apple M1 (či budoucími upgrady tohoto systému).

Apple však zmiňuje také další tituly (Legends a Resident Evil Village), a přestože neuvádí, zda se objeví také na iPhonech, rozhodně není vyloučeno, že tomu tak nebude. Rozhodně se proto máme ještě na co těšit.

Tento krok je velmi zásadní, jelikož může způsobit malou revoluci ve hraní na iPadech. Přestože iPad již nyní zdaleka nejlepším tabletem, který si lze zakoupit, zdá se, že Apple začal brát hry konečně vážně. Popularita Steam Decku a Nintenda Switch je živým důkazem, že přenosné hraní má stále své skalní fanoušky a do budoucna má smysl. Bude zajímavé sledovat, které další tituly se Applu podaří v následujících měsících pro iPady získat.

Zdroj: xda-developers.com