Foto: se svolením Pokemon

Hra Pokémon Sleep bude k dispozici koncem měsíce, na co se můžete těšit?

Od oznámení hry Pokémon Sleep, které následovalo po úspěchu hry Pokémon Go, uplynuly neuvěřitelné čtyři roky. Zatímco si chvíli všichni mysleli, že bizarní aplikace pro sledování spánku zmizí na smetišti dějin, nyní je tu zbrusu nový „herní” trailer a přibližné datum vydání, které připadá na konec července.

„Herní” v uvozovkách, protože se nejedná o hru, ale o aplikaci na sledování spánku. Aplikace vás spojí se Snorlaxem, pokémonem, který miluje spánek. Své pouto s Pokémonem 1. generace posilujete právě spánkem. Dobrý spánek zvyšuje vaše skóre a umožňuje Snorlaxovi z vás vysávat „ospalou sílu”. Na oplátku vás navštíví další unavení Pokémoni a darují vám vzácné „spánkové styly” – například dřímání.

Své pouto se Snorlaxem můžete také mírně zvýšit tím, že ho budete krmit bobulemi a speciálními nápoji, to vám ale na „spací ostrov” nepřivede jiné vyčerpané Pokémony, jako jsou Slowpoke a Diglett. K tomu hra vyžaduje odpočinek a přesné sledování spánku.

Zdá se, že aplikace je pro funkci sledování spánku poměrně náročná – využívá mikrofon a senzory akcelerometru telefonu, aby zjistila, jak moc se převalujete nebo jestli chrápete. Váš vlastní „spánkový styl” pak určuje, kteří Pokémoni vás navštíví. Pokud se například celou noc převalujete, očekávejte, že za vámi přijde Togepi předá svůj styl „houpavého spánku”. Pokud chrápete, Jigglypuff vám nabídne svou písničku.

Aplikace není integrována s žádnou aplikací pro sledování kondice či spánku. Spáruje se však s náramkem Pokémon Go Plus a umožňuje uživatelům zahájit sledování spánku stisknutím tlačítka na zařízení. Používání náramku také podporuje vzácnou návštěvu Pikachu s noční čepicí. Náramek stojí přibližně 30 dolarů a připravovaná aplikace Pokémon Sleep je zdarma.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.