Foto: se svolením Ouro Interactive

Hra Super Rumble je první z mnoha next-gen titulů Horizon Worlds VR

Společnost Meta právě spustila novou hru pro Horizon Worlds s názvem Super Rumble, která se nepodobá žádné jiné hře vydané pro tuto VR sociální platformu. Hra Super Rumble, dříve (v betaverzi) známá jako Titanborne, je první hrou z dílny interního studia Meta Ouro Interactive. Mohla by také předznamenat novou éru platformy Horizon Worlds, která by mohla nabídnout zážitky s lepší grafikou a komplexnější hratelností. Vishal Shah, viceprezident společnosti Meta pro Metaverse, označil novinku za více než jen nový svět a Janko Roettgers z Lowpass ji popsal dokonce jako novou generaci Horizon Worlds.

Roettgers řekl, že všichni, s nimiž hrál beta verzi, byli ohromeni věrností, kterou hra nabízí. Tato nezvyklá realističnost je dána tím, že hra byla vytvořena s použitím importovaných objektů a textur, což v minulosti nebylo možné. Shah uvedl, že Meta přestavěla základní technologii této VR platformy, aby mohla podporovat hry vyšší kvality a umožnila vývojářům importovat prostředky vytvořené pomocí nástrojů třetích stran. Společnost údajně poskytla Ourovi a vybraným partnerům možnost používat import, aby mohli vyvíjet nové hry pro Horizon Worlds, které budou vydány během příštích šesti měsíců.

Kromě těchto vylepšení prý tým Horizon Worlds vyvíjí také mobilní aplikaci. Jednu údajně dokončili před rokem, ale s výsledkem nebyli spokojeni, a tak se rozhodli ji vytvořit znovu. Super Rumble bude jedním z prvních titulů, které budou k dispozici, až mobilní aplikace vyjde.

Mobilní aplikace s multiplatformními funkcemi by mohla společnosti Meta pomoci oslovit nové publikum, které si nemůže dovolit pořídit náhlavní soupravu VR nebo o ni nemá zájem. Obchodní jednotka společnosti Reality Labs, která se zabývá VR, vykázala ve druhém čtvrtletí 2023 provozní ztrátu 3,7 miliardy dolarů. Celkově divize od začátku roku 2022 prodělala 21 miliard dolarů a v loňském roce musela některé projekty zrušit. Mobilní aplikace by mohla zpřístupnit Horizon Worlds většímu počtu uživatelů, což by se následně mohlo projevit na vyšších příjmech.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.