Zdroj: bungie.net

Hráči se podpory cross-play v Destiny 2 dočkají v roce 2021

Vývojářské studio Bungie potvrdilo, že jeho online multiplayerová hra Destiny 2 v příštím roce získá podporu cross-play. Přestože společnost blíže nespecifikovala, které konkrétní platformy budou podporovány, doufáme, že půjde o všechny platformy, na nichž je hra k dispozici (tedy PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC a Stadia).

Začátkem letošního roku přitom studio mluvilo o spuštění cross-playe do roku 2021, nyní ale v blogovém příspěvku upřesnilo, že spuštění se chystá v průběhu roku 2021 (což může klidně znamenat i na jeho samém konci). Uvidíme proto, kdy se meziplatformového hraní nakonec dočkáme.

Každopádně nepůjde o první krok, kterým se Bungie snaží usnadnit hráčům přechody mezi různými platformami. Například v roce 2019 přidalo podporu cross-save, která umožňuje hrát křížově na více rozdílných platformách (uložené pozice je tedy možné vyvolat na více zařízeních). Cross-save bude nově možné využít nejen u nejnovější generace konzolí, tedy u PlayStationu 5 a Xbox Series X/S, ale i mezigeneračně, tedy například hráč PS5 bude moci hrát střídavě i na PS4.

Uživatelům se však vyplatí hrát Destiny 2 na nejnovější generaci konzolí. PlayStation 5 a Xbox Series X totiž umožňují hrát až s rychlostí 60 snímků za sekundu při rozlišení 4K. Kromě toho do hry přibyl nový posuvník FOV, díky němuž lze podle potřeby libovolně zmenšit nebo zvětšit zorné pole. Nové konzole také podstatně zkracují dobu načítání.

Každopádně Destiny 2 stále postrádá kvalitní anticheatovou ochranu pro PC. Ještě před spuštěním podpory cross-play by proto bylo vhodné, aby studio Bungie v tomto ohledu zavedlo přísnější opatření.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.