Hrám na Switch dominují „krabicovky“

Hrám na konzoli Switch dominují krabicové verze. Podle webu gamesindustry.biz citujícího britskou síť herních obchodů GAME se na Switch prodají jako počáteční software tři krabicové hry za každou konzoli – alespoň tedy ve Velké Británii a Španělsku.

Podle analytické společnosti IHS se prodá 78 % všech her na Switch v krabicových verzích, zatímco na PS4 je to jen 47 %. Podle řetězce byla konzole od Nintenda vytvořena s ohledem na prodej her „postaru“, protože má k dispozici jen 32 GB interní paměti. Globální poměr krabicových a digitálních her je v případě Switche 3,6 ve prospěch „krabicovek“.

Z dat zveřejněných ve zprávě britského prodejce také vyplývá, že letošní chvilkový nedostatek konzolí Switch v obchodech neměl na výši prodejů her téměř žádný vliv a že prodeje výrazně nastartoval hit posledních týdnů Super Mario Odyssey. Jak zpráva dále uvádí, ve Velké Británii a Španělsku se za 36 týdnů od launche prodalo 469 000 konzolí Switch, což je 49 % toho, kolik se svého času prodalo konzolí Wii, a naopak o 300 % více než v případě konzole Wii U (obě herní zařízení se navíc prodávala přes Vánoce, Switch vstoupil do prodeje začátkem března).

Podle šéfa řetězce Martyna Gibbse může Switch zaznamenat další významný růst, pokud Nintendo bude pokračovat ve svém trendu pravidelně aktualizovat svůj hardware. Jak webu gamesindustry.biz dále sdělil, očekává, že tržby z hardwaru i softwaru společnosti v příštím fiskálním roce porostou a zaznamenají jistý útlum ve fiskálním roce 2018/2019. Zvednout se mají opět v následujícím období, kdy se očekává příchod nové generace konzolí.

Růstu do konce tohoto roku a během příštího má pomoci nejen Switch, ale i nová konzole od Microsoftu Xbox One X – jen za první týden prodaly pobočky obchodů  GAME 80 000 kusů. K tomu prý výrazně přispěl nový díl ze série COD – Call of Duty: WWII prodal za první týden ve Velké Británii o 57 % více kopií než loňský Infinite Warfare.

 

Zdroj: gamesindustry.biz, vgchartz.com