Foto: se svolením Nintendo

Hry Mario Kart 8 a Splatoon byly staženy z online režimu kvůli bezpečnosti

Společnost Nintendo na dobu neurčitou stáhla tituly Mario Kart 8 a Splatoon pro Wii U. Převedeny do offline režimu byly kvůli bezpečnostním problémům. „Tato síťová služba je v současné době nedostupná z důvodu neodkladné údržby nutné k opravě zranitelnosti související s online hraním,“ stojí ve zprávě zveřejněné na webových stránkách společnosti Nintendo. „Zatím nemáme informace o tom, kdy bude možné síťové služby obnovit. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti.“

Jak poznamenává server VGC, zmiňovaná zranitelnost by mohla souviset se zneužitím, které útočníkovi umožňuje převzít kontrolu nad systémem oběti jednoduše tak, že se s ní utká v online hře pro více hráčů. Aktuální problém je téměř jistě způsoben síťovým kódem ENLBufferPwn.

Mario Kart 7 na 3DS byl již dříve zranitelný právě přes tento exploit. Kvůli stejné chybě muselo být opraveno také několik dalších her, včetně Mario Kart 8 Deluxe, Animal Crossing: New Horizons, Nintendo Switch Sports a Splatoon 2 a 3.

Video (na konci článku), které v prosinci zveřejnil youtuber PabloMK7, ukazuje ENLBufferPwn v akci ve hře Mario Kart 7. Používá se k injektování vlastního firmwaru do cílové konzole. PabloMK7 na GitHubu napsal, že teoreticky by bylo možné ukrást informace o účtu nebo kreditní kartě a nahrávat oběť pomocí mikrofonu a kamer 3DS.

Mario Kart 8 se s téměř 8,5 milionu prodaných kopií stal nejprodávanější hrou na Wii U. Původního Splatoonu se prodalo téměř 5 milionů. Pro řadu hráčů tak může být zklamáním, že jsou v současné době odkázáni pouze na offline režim.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.