Foto: se svolením Sony

Hry pro PlayStation VR nebudou kompatibilní se soupravou PlayStation VR2

Nové generace náhlavní soupravy pro virtuální realitu se dočkáme již začátkem příštího roku. S blížícím se termínem vydání Sony uvolňuje další a další informace. Zatímco v tomto týdnu si hardware odbyl svou veřejnou premiéru na veletrhu Tokyo Game Show a během úterní akce State of Play společnost odhalila některé další tituly, které se na této platformě objeví, nyní společnost zveřejnila další velmi podstatnou informaci – hry pro PlayStation VR nebudou fungovat na PlayStation VR2.

„Hry pro PS VR nebudou kompatibilní s PS VR2, protože PS VR2 je navržena tak, aby přinesla skutečný VR zážitek nové generace,“ vysvětlil Hideaki Nishino ze Sony v nejnovějším díle oficiálního podcastu PlayStation. „PS VR2 má mnohem pokročilejší funkce, jako je [zcela] nový ovladač s haptickou zpětnou vazbou a adaptivními triggery, inside-out tracking, eye tracking, 3D zvuk a samozřejmě 4K HDR. Což znamená, že vývoj her pro PS VR2 vyžaduje úplně jiný přístup než pro původní PS VR.“

Přestože některé hry, které byly vydány pro PS VR, jsou potvrzeny i pro PS VR2 (například No Man’s Sky), prozatím jich ale není mnoho. To, že hráči nebudou mít přístup k řadě oblíbených her pro PS VR z nové náhlavní soupravy, je potenciálně může odradit od koupi novějšího headsetu.

Dalším argumentem jsou nově ohlášené hry, které by bylo škoda přehlédnout (např. Astro Bot Rescue Mission nebo Moss). Jejich vývojáři ale prozatím mluví pouze o PS VR, a je tedy otázkou, zda budou časem přeneseny i na PS VR2. Omezenější knihovna her pro novou generaci PlayStationu VR tak bohužel může být hlavním argumentem, proč s jeho pořízením ještě nějakou chvíli počkat.

Zdroj: engadget.com