Foto: se svolením Boosteroid

Hry pro Xbox budou v červnu dostupné také na platformě Boosteroid

Hry pro Xbox se příští týden poprvé dostanou na cloudovou herní platformu Boosteroid. Uživatelé budou mít od 1. června přístup ke hrám Deathloop, Gears 5, Grounded a Pentiment. Hráči v USA, Velké Británii a zemích EU budou moci streamovat hry vlastněné společností Microsoft, které si zakoupí na platformě Steam nebo v obchodě Epic Games Store.

Boosteroid se tak stane druhou externí cloudovou službou, na níž Microsoft zpřístupní své hry (předplatitelé služby Game Pass Ultimate mohou všechny tyto tituly streamovat také prostřednictvím služby Xbox Cloud Gaming). Uživatelé NVIDIA GeForce Now mohou od 18. května streamovat hru Gears 5. Deathloop, Grounded a Pentiment přistanou na GeForce Now ještě tento týden.

Společnost Microsoft podepsala desetileté smlouvy se společnostmi NVIDIA, Boosteroid a dalšími poskytovateli cloudových her, aby těmto platformám nabídla přístup k hrám pro Xbox, Bethesdu a také k PC verzím titulů Activision Blizzard, pokud projde její pokus o akvizici této společnosti. Dohody uzavřela mimo jiné také proto, aby přesvědčila regulační orgány o schválení transakce v hodnotě 68,7 miliardy dolarů.

Ačkoli byla akvizice schválena v některých zemích (například také v Číně), cloudové hraní je v některých zemích pro regulační orgány ožehavým tématem. Britský úřad pro ochranu hospodářské soutěže transakci zablokoval s tím, že by posílila vedoucí postavení Microsoftu na vznikajícím trhu cloudových her. Americká Federální obchodní komise v žalobě, kterou podala ve snaze fúzi zablokovat, uvedla obavy z cloudového hraní. Na druhou stranu ústupky společnosti Microsoft v oblasti cloudových her uklidnily úředníky Evropské unie, kteří minulý týden transakci schválili.

Zdroj: engadget.com