HTC představilo první telefon zaměřený na kybernetické měny EXODUS 1

Společnost HTC dnešním dnem spustila předprodej prvního blockchainovému telefonu EXODUS 1. Specialitou ve výbavě tohoto telefonu je speciální zóna, bezpečně oddělená od zbytku systému Android. Slouží k uchovávání klíčů od od kryptoměn, NFT cenností a v blízké budoucnosti i klíče od uživatelských dat uložených v blockchainové síti. Revoluční je unikátní systém obnovení klíčů Social Key Recovery, vyvinutý pro případ ztráty nebo odcizení telefonu. Skvěle řeší i situaci, kdy majitel zapomene svůj kód. Samozřejmostí je prémiové zpracování a výkon, který fanoušci od vlajkových lodí HTC očekávají.

„Před 10 lety HTC představilo první smartphone se systémem Android a brzy uplyne 10 let od představení měny Bitcoin a vzniku prvního bloku Genesis Block“ řekl generální ředitel HTC pro decentralizované technologie Phil Chen. „EXODUS 1 je základním kamenem krypto internetu. Jsme přesvědčeni, že mobilní zařízení budou hlavní platformou, díky které naplní digitální aktiva i decentralizované aplikace svůj potenciál. Vyhledáváme proto partnerství s vývojáři, kteří nám tuto vizi proměnit v realitu.“

Systém Social Key trochu připomíná hru na poklad. Uživateli umožní rozlořit svůj přístupový klíč na několik částí a ty rozeslat důvěryhodným přátelům. Aplikace pak umožní opětovné spojení klíče, když o něj uživatel přátele požádá. Řeší se tím problém ztraceného nebo odcizeného telefonu stejně jako zapomenutého hesla.

Kromě těchto unikátních funkcí nabídne EXODUS 1 špičkovou hardwarovou výbavu v čele s procesorem Snapdragon 845 a 6 GB RAM. Dále pak 128GB úložiště, šestipalcový displej a odolnost IP68. Cena telefonu je stanovena na 0,15 BTC, nebo 4,78 ETH. Jestli se bude měnit v souvislosti s možnými výkyvy hodnoty kryptoměn zatím jasné není.

Zdroj: tisková zpráva