Huawei je prý otevřen možnosti dodávat svůj 5G modemový čip Applu

Huawei je podle neoficiálních zpráv „otevřen“ možnosti dodávat svůj 5G modemový čip Balong 5000 třetí straně, konkrétně Applu. Doposud přitom čínský obr možnost, že by prodával své výkonné modemy nebo procesory třetí straně, odmítal.

Apple již nějakou dobu intenzivně pracuje na 5G funkcionalitě u iPhonu a podle většiny  neoficiálních zpráv budou 5G síť jako první podporovat iPhony chystané na příští rok.

Jeho jediný problém je nicméně v tom, že buď bude muset vynaložit značné prostředky na vyvinutí vlastního 5G modemu, což stojí miliardy dolarů a trvá roky, nebo se obrátit na výrobce těchto zařízení.

Společnost Qualcomm, která je v této oblasti jedním z globálních lídrů, kvůli patentovým sporům s Applem s největší pravděpodobností nepřipadá v úvahu. Pak je tu Intel, jeho současný dodavatel modemů, jehož 5G modem je však ještě ve vývoji, a navíc podle nedávných neoficiálních informací má s jeho vývojem jisté potíže a Apple s ním prý ztrácí trpělivost. Tyto problémy by totiž mohly vést k odložení launche prvních 5G iPhonů. V této oblasti jsou činné např. i společnosti Samsung a MediaTek, podle analytika Timothyho Arcuriho z firmy UBS však jejich modemy nenabízejí nejlepší možné „praktické a technické řešení“.

Spojení Apple–Huawei je nicméně nanejvýš nepravděpodobné, i kvůli značně negativnímu postoji americké vlády k čínskému gigantovi, kterého podezřívá z napojení na čínskou vládu a jehož zařízení by prý mohly ohrozit národní bezpečnost země. Apple navíc podle všeho o takovou spolupráci v minulosti neprojevil zájem a kromě toho s proniknutím na pole 5G nespěchá, takže si i přes údajné výtky směrem k Intelu zřejmě počká, až dokončí svou práci.

 

Zdroj: digitaltrends.com, endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.