Zdroj: flickr.com

Huawei má zásadní problém, v září končí výrobu vlastních čipů. Chybí součástky

Společnost Huawei se během zdravotní krize dostala na vrchol žebříčků prodeje a poprvé překonala dosavadního dlouholetého lídra, společnost Samsung. Jak se však zdá, úspěch společnosti by nemusel trvat dlouho. Na vině jsou ekonomické a obchodní sankce uvalené USA a nedostatek komponent pro výrobu čipů Kirin.

Problémy ohlásil oficiálně Richard Yu, člen úzkého vedení firmy. Druhá vlna sankcí vůči Huawei zapříčinila, že poslední dodávka potřebných komponent dorazila do továren Huawei 15. května. V současnosti tyto díly začínají rychle docházet a Huawei proto ukončí výrobu svých čipů 15. září. Yu dodal, že tento rok by mohl být posledním rokem, v němž vyjdou špičkové čipy Kirin.

Je to déle než rok, co USA oficiálně obvinily ústy prezidenta Trumpa společnost Huawei ze špionážních aktivit ve prospěch Číny. Americkým firmám bylo následně uloženo, že musí se společností Huawei ukončit obchodní partnerství. To se týkalo v první řadě softwaru a v druhém kole potom hardwaru.

Pro společnost Huawei by nedostatek vlastních čipů znamenal velkou ránu. Právě na technologické vyspělosti a schopnosti vlastních čipů stavěla společnost v posledních letech své jméno. Jak bude Hauwei řešit nedostatek čipů, respektive součástek na jejich výrobu, zatím jasné není. Je pravděpodobné, že letošní prodejní čísla ta loňská nepřekonají a není jisté, do jaké míry bude společnost Huawei schopná ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku uspokojit poptávku po svých telefonech.

Huawei má 180 000 zaměstnanců a jeden z největších světových rozpočtů na výzkum a vývoj s více než 15 miliardami dolarů ročně. Stejně jako většina globálních technologických značek se spoléhá na dodavatele, což by se jí nyní mohlo stát osudnou.

Zdroj: apnews.com