Huawei oficiálně odmítlo nařčení z potencionální nebezpečnosti svých výrobků

Kolem společnosti Huawei, která patří mezi největší výrobce komunikačních technologií na světě, je v posledních měsících poměrně rušno. Po USA, Novém Zélandu a Austrálii jej jako potenciální bezpečnostní hrozbu označili i české bezpečnostní orgány. Ve svém tvrzení vychází z možných vazeb společnosti Huawei na čínskou vládu a možné budoucí prosazování jejích zájmů. Důkazy o konkrétním ohrožení však chybí.

Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vyvolalo celou reakcí politiků, veřejnosti i odborníků. Podle nich je největším problémem síťová infrastruktura, která by v krajním případě, mohla doslova ovládnout distribuci internetu v ČR.

K situaci se vyjádřilo také české zastoupení společnosti Huawei:

„Kategoricky odmítáme jakékoliv tvrzení, že naše společnost představuje riziko pro národní bezpečnost. Žádáme tímto NÚKIB, aby svá tvrzení doložil, namísto pošpiňování reputace Huawei bez jakýchkoliv důkazů.

Kybernetická bezpečnost je, a vždy byla, naší hlavní prioritou a máme dostatek prokazatelných zkušeností v České republice a po celém světě, které potvrzují, že naše výrobky a řešení jsou bezpečné. V třicetileté historii naší společnosti nikdy nebylo prokázáno, že by společnost Huawei provedla jakýkoliv prohřešek v oblasti kybernetické bezpečnosti. A díky této příkladné skutečnosti jsme se stali důvěryhodným partnerem pro všechny hlavní telekomunikační společnosti v České republice. Spolupracujeme také se všemi našimi oborovými partnery na dodávkách bezpečných a spolehlivých síťových řešení v České republice.

V Číně neexistují žádné zákony nebo nařízení, které by nutily společnost Huawei nebo jakoukoliv jinou společnost, aby do svých výrobků povinně instalovaly tzv. „back doors“. Huawei nikdy od žádné vlády nebo vládní instituce takový požadavek nedostal a naše společnost by s tím nikdy nesouhlasila.“

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.