Huawei oslaví 200 mil. dodaných telefonů vydáním speciálních edic smartphonů Mate 20 Pro a Nova 4

Huawei oslaví svůj nedávno oznámený rekord – vyexpedování 200 mil. telefonů za tento rok – vydáním speciálních edic smartphonů Mate 20 Pro a Nova 4 s názvem Commemorative Edition. První bude k dostání ve smaragdové barvě a konfiguraci 8 GB RAM a 256 GB ROM, druhý v gradientní červené nazvané Secret Red a konfiguraci 8 a 128 GB. Záda obou bude zdobit speciální zlaté logo.

Podle odhadu analytiků se telefonů z vlajkové řady Mate 20 prodalo od října 5 milionů a  Huawei předpokládá, že řada prodá celkově 20 milionů smartphonů. Úspěch zaznamenaly i telefony předchozí high-endové řady P20, kterých se údajně prodalo od dubna 16 milionů. Ani řada Nova, do které spadají smartphony střední třídy, nezůstává pozadu a podle výrobce se jich od konce roku 2016 prodalo již 65 milionů.

Jak víte z našich předchozích zpráv, Huawei je momentálně druhým největším výrobcem smartphonů a jeho tržní podíl činí 14,6 %. Podle svých slov je přítomný ve více než 170 zemích světa a jeho smartphony používá přes půl miliardy lidí. Jeho cílem pro příští rok je vyexpedovat 250 mil. telefonů a v roce 2020 300 milionů, přičemž má ambici stát se právě v tomto roce jedničkou trhu. Připomeňme, že vedoucí Samsung má nyní tržní podíl 20,3 % a letos podle odhadů dodal do obchodů kolem 300 mil. smartphonů.

Speciální edice budou dostupné od 1. ledna v Číně za zatím neoznámenou cenu. V tuto chvíli není jasné, jestli se objeví i na dalších trzích.

 

Zdroj: phonearena.com, idc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.