Huawei potvrdil plány vydat letos herní telefon a na příští rok chystá skládací smartphone

Huawei ústy svého šéfa Erica Xua potvrdil, o čem se v poslední době spekulovalo – má v plánu vydat ještě letos herní smartphone. Kromě toho oznámil, že v příštím roce uvede na trh skládací telefon.

Kromě herního smartphonu a skládacího telefonu pracuje i na svých prvních zařízeních určených pro síť 5G, které plánuje uvést na scénu v červnu příštího roku. Pro společnost bude tedy rok 2019 z hlediska inovací přelomový.

Začátkem června Huawei, přesněji řečeno jeho podznačka Honor, představila novou softwarovou technologii s názvem GPU Turbo, která přesměrovává výkon zařízení do grafického čipu, čímž by se měl výrazně zvýšit výkon ve hrách – takto je prý možné výkon zvednout až o 60 %. A právě tuto technologii by měl jeho herní smartphone používat. O telefonu však v tuto chvíli není nic známo, jisté je jen to, že se jej dočkáme koncem roku.

Ani o skládacím smartphonu kromě data vydání zatím nic nevíme. Jasné nicméně je, že Huawei telefon připravuje jako odpověď na rovněž příští rok chystaný skládací smartphone Galaxy X od Samsungu. Podle neoficiálních zpráv má být Galaxy X představen v únoru, a tak není vyloučeno, že čínský obr nebude chtít zůstat pozadu a svůj skládací telefon veřejnosti odhalí přibližně ve stejnou dobu.

Vedle toho Huawei také připravuje podzimní launch nové řady vlajkových lodí Mate 20 a v první polovině příštího roku by měl představit řadu P30. V blízké budoucnosti tedy chystá pět velkých novinek, což by mu mělo pomoci předstihnout Apple a upevnit si pozici druhého největšího výrobce smartphonů na světě.

 

Zdroj: phonearena.com