Huawei představí svůj nový model Mate 30 zřejmě již v září

Jméno společnosti Huawei se v současnosti skloňuje především v souvislosti se sankcemi USA a rozvázáním spolupráce řady technologických partnerů. Telefony Huawei však stále patří po technické stránce mezi světovou špičku a společnost s jejich vývojem rozhodně nehodlá přestat.

Podobně jako největší konkurent společnost Samsung, pořádá Huawei již několik let dvě vydání vlajkových lodí ročně. V únoru během MWC nové modely z řady P a na konci léta, respektive na podzim potom výkonnostně ještě lepší řadu Mate. A na tomto zvyku zřejmě Huawei nehodlá nic měnit. Podle zpráv, které pronikli na internet bychom se nové vlajkové lodi pojmenované tradičně Mate 30 mohli dočkat už v září, nejčastěji se spekuluje o termínu kolem 22 září.

Tento model by měl přinést celou řadu novinek. Předpokládá se, že by jej měl pohánět nový procesor Kirin 985 SoC. Ještě zajímavější potom bude operační systém. Pokud se do té doby na poli mezinárodní spolupráce nic nezmění, bude muset Huawei odstoupit od používání systému Android a využít vlastní operační systém. Na něm prý společnost usilovně pracuje a vyvíjí jej již několik let. Jméno tohoto systému zatím není známé spekuluje se o názvech Ark OS nebo HongMeng OS.

Na samotný telefon si budeme muset počkat do září (i když i tento termín je pro řadu Mate, jež většinu vycházela v polovině října poměrně brzký). Do té doby však bude jistě k dispozici celá řada úniků informací, které nám nastíní, co bychom od nového telefonu i jeho operačního systému mohli očekávat.

Zdroj: neowin.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.