Huawei představilo telefony s nejlepšími fotoaparáty současnosti

Dnešní den si pro ohlášení svých novinek vybraly nezávisle na sobě tři výrobci mobilních technologií k představení svých novinek. Jako první to byla společnost Xiaomi, jež v Číně představila svůj nový Mi MIX 2S, nový herní notebook a chytrý reproduktor. Večer nás čeká show režírovaná Applem, jež proběhne v Chicagu.

Paříž si pro své představení s názvem Meet the #HuaweiP20 vybrala společnost Huawei. Celá akce má podtitul See Mooore, který poukazuje k systému trojité kamery, který bude telefon mít. Telefonu respektive telefonům následně patřila celá show.

Huawei totiž představilo telefon ve dvou verzích, a to menší Huawei P20 a větší Huawei P20 Pro. Design přední strany obou telefonů je totožný, využívají téměř bezrámečkový displej s QHD rozlišením. V hodní části telefonu je úzký zářez s přední kamerou a dalšími snímači. Pod displejem se nachází nepatrná brada, ve které je umístěna čtečka otisků prstů, která slouží zároveň jako svajpovací ovládací prvek. Huawei P20 má úhlopříčku 5,8 palce, větší verze Pro potom 6,1 palce.

Oba telefony jsou poháněny procesorem Kirin 970 s důrazem na zpracování umělé inteligence a mají baterii s kapacitou 4000 mAh. Potěší také jejich odolnost s normou IP67.

Jak už napovědělo heslo See Mooore, které bylo navíc doplněno druhým, které znělo master photography powered by AI, největší sílu mají oba nové mobilní telefony ve fotoaparátech. V těch se zároveň oba dost liší.

Huawei P20 využívá nový fotoaparát se dvěma čočkami, na němž vývojáři spolupracovali se společností Leica. Huawei se u tohoto fotoaparátu drží spojení monochromatického a barevného čipu. Monochromatický má objektiv se světelností f1,6 a rozlišení 20 MPx, barevný potom 12 MPx a objektiv se světelností f1,8. Huawei při konstrukci těchto čipů využilo pixely o velikosti 1,55 µm, které zachytí větší množství světla.

Huawei P20 Pro má fotoaparát ještě lepší, jeho výsledný obraz se skládá z celkem tří čoček a kombinuje obě dvě používané technologie dvojitých fotoaparátů. Jedná se totiž o 20 MPx monochromatický senzor, 40 MPx RGB senzor a 8 MPx senzor s teleobjektivem. I tyto pixely mají velikost 1,55 µm. Snímač tak dokáže pracovat s citlivostí až 102 400 ISO, díky čemuž dosahuje výborných výsledků při práci ve snížených světelných podmínkách.

Samostatnou kapitolou je pokročilá AI, která telefonu pomáhá při správné volbě nastavení, snižuje ISO a zpracovává fotografie v postprocesu. Pomáhá také se stabilizací při delších časech nebo natáčení videa. Přesnost ostření telefonům zajišťuje laserový ostřící systém. Telefon dokáže vyfotit fotografii za 0,3 vteřiny, což majitelé mohou využít při focení momentek dětí a zvířat.

Díky všem těmto vlastnostem mají Huawei P20 a Huawei P20 Pro ty nejlepší fotoaparáty na trhu, což dokazují i velmi dobré výsledky fotografických benchmarkových testů, v nichž předčí veškerou konkurenci.

Přední selfie kamerka má u obou telefonů stejné rozlišení 24 MPx, dokáže za pomoci umělé inteligence dodatečně zvolit osvětlení a vylepšení vzhledu.

Oba telefony zvládají natáčení 4K videa a mají také super slow motion režim, díky kterému zvládají snímat 960 snímků za vteřinu. Při natáčení videa je možné využít AI stabilizaci podobně jako u fotografií.

Telefony budou k dispozici i na českém trhu, jejich cena zatím nebyla stanovena.

 

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.