Huawei svůj top smartphone u amerického mobilního operátora nakonec prodávat nebude

Společnost Huawei svou mobilní vlajkovou loď Mate 10 u amerického operátora AT&T nakonec prodávat nebude. Z dohody prý na poslední chvíli sešlo kvůli politice.

Koncem prosince se mělo za hotovou věc, že čínská mobilní jednička se s americkým telekomunikačním obrem dohodla na exkluzivní smlouvě, díky níž se měl Huawei se svými modely Mate 10 a Mate 10 Pro skrze jeho zastoupení dostat na americký trh.  Dohoda měla být oznámena první den veletrhu CES v Las Vegas v úterý minulého týdne, ale „deal“ byl nečekaně zrušen, což pro Huawei podle deníku South China Morning Post může znamenat jisté komplikace v dlouhodobé snaze tímto důležitým prodejním kanálem proniknout do USA.

Nyní se o pozadí zrušení dohody dozvídáme více. Jak uvádí web theinformation.com, prý za tím byla politika, přesněji řečeno politický nátlak ze strany některých zástupců amerického Senátu a členů Výboru pro zpravodajské služby na AT&T. Ti odeslali 20. prosince dopis federální vládní agentuře pro komunikace FCC, v němž vyjádřili z plánů čínského výrobce obavy.

Náhlé odstoupení z dohody ze strany jednoho z největších amerických operátorů je podle deníku nejnovějším projevem napětí mezi USA a Čínou ve vzájemných obchodních a investičních vztazích. Americká vláda v poslední době vyzývala ke zpřísnění kontroly čínských firem působících na americkém trhu, zejména v oblasti moderních technologií.

Huawei podle webu cnet.com i přes tento nezdar oznámí dostupnost svých telefonů prostřednictvím jiných prodejních kanálů, s největší pravděpodobností se bude soustředit na on-line prodej nebo kamenné prodejny. Brzy se prý chystá oznámit i nové produkty, které budou na americkém trhu k dostání.

 

Zdroj: scmp.com, theinformation.com, cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.