Huawei uzavřela smlouvu se společností TomTom a ve svých telefonech bude využívat její mapy

Společnost Huawei se už téměř rok potýká s nepřízní společnosti Google a dalších technologických společností. V důsledku vypovězení vzájemné spolupráce ze strany největší internetové společnosti světa nemůže Huawei zapojovat své telefony do ekosystému Android a využívat tak služby s ním spjaté, a to včetně oblíbeného mapového podkladu Google map.

Z tohoto hlediska se podařilo Huawei společnost Google obejít, protože se mu podařilo dohodnout s nizozemskou společností TomTom, která vyrábí navigace a mapové podklady pro ně. Huawei tak bud emoci pro své aplikace používat jak samotné mapy, tak systémy sdílení (například ujeté trasy firemních vozidel) nebo zprávy o dopravní situaci.

Dohodu mezi oběma společnosti oznámila agentura Reuters a označila ji za významný krok, který ukazuje možné budoucí směřování společnosti Huawei. Ta by mohla dohodou s menšími (v porovnání se společností Google) společnostmi nahradit velkou část chybějícího portfolia služeb, o něž vypovězením spolupráce s Googlem přišla.

Zatímco na asijském, a především domácím čínském trhu pracuje Huawei v rámci vlastního ekosystému služeb, řadu dalších oblastí vypovězení smlouvy ze strany Google paralyzovalo. Série dohod, podobných té, jež byla uzavřena se společností TomTom by usnadnila Huawei návrat.

Navíc se nyní zdá, že se napjaté obchodní vztahy USA a Číny, které byly jedním z hlavní důvodů vypovězení smlouvy mezí Huawei a Google urovnávají. V poslední však byly podepsaná mezi Čínou a USA dohoda, která některé čínské společnosti vyřazovala ze seznamu nežádoucích subjektů. Huawei však mezi nimi podle dostupných informací nebylo.

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.