Foto: se svolením Huawei

Huawei Watch Ultra jsou odolné chytré hodinky s hezkým designem

Společnost Huawei přestavila superprémiové chytré hodinky Watch Ultimate pro extrémní sportovce, kteří chtějí mít na zápěstí výrazný kousek. Hodinky Ultimate ve stylu hodinek Submariner nebo Seamaster mají otočnou korunku umístěnou vpravo nahoře a dvě tlačítka – jedno vlevo nahoře a druhé vpravo dole. K dispozici jsou v modré a černé barvě, materiál se podobá slitině LiquidMetal, kterou najdeme u hodinek Omega.

V závislosti na barvě hodinek se mění řemínek. Prémiovější modrá varianta nabízí řemínek ze slitiny titanu, černá varianta pryžový řemínek. V nabídce je také delší řemínek určený pro potápění. Podle Huawei hodinky vydrží až 24 hodin v hloubce 110 metrů. Novinka nabízí i řadu softwarových funkcí určených pro technické potápěče, nicméně je otázkou, kolik profesionálů v oblasti hloubkového potápění by vyměnilo své mechanické hodinky za digitální alternativu.

Pod 2,3mm safírovým sklíčkem se ukrývá 1,5palcový LTPO AMOLED displej s rozlišením 466 x 466 bodů a maximálním jasem 1 000 nitů. Na hodinkách běží operační systém Harmony OS se stejnými funkcemi, které se nacházejí ve stávající řadě nositelných zařízení Watch GT.

Huawei slibuje, že při nižší frekvenci používání hodinky vydrží 14 dní, při běžném používání vydrží zhruba 8 dní. Dále společnost výdrž 530mAh baterie nespecifikovala.

Kromě integrace se službami Strava a Runtastic je k dispozici obvyklá řada funkcí pro sledování kondice pod značkou Huawei. Mezi ně patří sledování srdečního tepu TruSeen 5.0, sledování spánku TruSleep 3.0, vestavěné EKG a nepřetržité sledování SpO2. K dispozici je také nový režim Expedice, který využívá dvoupásmovou GPS. Huawei uvádí, že baterii dostanete z vybitého stavu na plný za 60 minut a 25 % nabijete za pouhých 10 minut.

Pokud jde o cenu, tu Huawei oznámí až 2. dubna, tedy den předtím, než budou hodinky uvedeny na trh ve Velké Británii a Evropě. K dispozici ale nebude model s podporou LTE a bez možnosti tísňového volání, k dostání bude výhradně jen Bluetooth.

Zdroj: engadget.com