Foto: se svolením Humane

Human AI Pin má nahradit smartphone, prodej začne v březnu

Očekává se, že zařízení s umělou inteligencí společnosti Humane se začne prodávat v březnu. V pátek společnost na X zveřejnila, že zákazníci, kteří mají přednostní objednávky, obdrží své AI Piny jako první, tedy před plánovaným začátkem prodeje v březnu. AI Pin je nositelné zařízení bez obrazovky, které má nahradit smartphone.

Společnost Humane, kterou založili bývalí zaměstnanci společnosti Apple Bethany Bongiorno a Imran Chaudhri, považuje chytrý telefon za něco, co už patří minulosti. „Poslední éra je u konce,“ uvedl Chaudhri na listopadovém tiskovém brífinku. Nositelné produkty poháněné umělou inteligencí považuje za zcela revoluční zařízení budoucnosti.

Humane AI Pin stojí 699 dolarů a nemá displej; místo toho se spoléhá na hlasové pokyny a projektor, který vysílá příslušné informace na ruku uživatele. Zakladatelé se chlubí zaměřením zařízení na ochranu soukromí v kombinaci s kontextovou inteligencí a slibují, že zařízení dokáže velmi rychle „pochopit“, co uživatel potřebuje, a okamžitě jej spojí s požadovaným zážitkem či AI službou. Partnerství s OpenAI, Microsoftem a Tidalem poskytuje podle společnosti přístup k nejvýkonnějším modelům a platformám AI na světě.

AI Pin běží na čtyřjádrovém procesoru Snapdragon se speciálním procesorem Qualcomm AI Engine, který pohání software Cosmos OS. Dodává se ve třech barevných variantách, z nichž dvě k jeho ceně přidávají dalších 100 dolarů. Kupující musí navíc platit 24 dolarů měsíčně za přístup k mobilním datům, jelikož zařízení je navrženo jako MVNO (mobilní virtuální síťový operátor) nad sítí T-Mobile.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.