Foto: se svolením Humane

Humane AI Pin je nové nositelné zařízení využívající GPT-4

Vývoj technologií využívajících umělou inteligence nabírá na rychlosti. Není proto divu, že se jednotlivé společnosti předbíhají v tom, která představí zajímavější produkt. Jedním z nejzajímavějších je první gadget společnosti Humane – AI Pin. Uveden na trh má být již 9. listopadu a podle časopisu Time jde o jeden z nejlepších vynálezů roku 2023.

Několik podrobností o této novince se dozvídáme právě z výše uvedeného časopisu. Zdá se, že AI Pin se bude magneticky připevňovat k oděvu. Poháněn bude pomocí vlastního softwaru a GPT-4 společnosti OpenAI. Mezi funkce AI Pin by mělo patřit vše od telefonování přes překlad řeči až po výpočet nutričních hodnot v energetické tyčince. Zajímavé je také to, že novinka bude mít tzv. kontrolku důvěry, která se rozsvítí vždy, když kamera, mikrofon nebo jiné senzory začnou zaznamenávat data.

Designér Imran Chaudhri označil AI Pin za nový druh nositelného zařízení a uvedl, že ke svému fungování nepotřebuje smartphone ani žádné jiné zařízení, což vyvolává spoustu otázek, jak bude fungovat.

Zajímavé je, že společnost Humane není jedinou, která se na trh snaží přinést tento typ zřízení. Například společnost Rewind oznámila přívěsek Rewind Pendant, který nabízí mnoho stejných funkcí, jako slibuje AI Pin. Sam Altman a Jony Ive údajně spolupracují na hardwaru zaměřeném na AI, stejně tak Meta, Amazon a další společnost připravují své chytré brýle s AI asistentem. Technologický průmysl se předhání v tom, jaký nový hardware poháněný pomocí AI představí první.

To, jak AI Pin funguje a co konkrétně uživateli nabídne, se dozvíme již brzy. 9. listopad už je totiž za dveřmi. Třeba se tato novinka stane jedním z nositelných zařízení budoucnosti.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.