Foto: se svolením Clona.AI

Hvězda filmů pro dospělé Riley Reidová spouští platformu pro sextingové chatboty Clona.AI

Ikona filmů pro dospělé Riley Reidová chce do zábavy pro dospělé vnést schopnosti generativní umělé inteligence, a to prostřednictvím online platformy, kde mohou uživatelé chatovat s digitálními verzemi tvůrců obsahu. Na rozdíl od jiných chatbotů pro dospělé jsou avataři Clona.AI trénováni s výslovným souhlasem samotných tvůrců obsahu, kteří také mají přímý vliv na to, o čem budou a nebudou „společníci AI” mluvit.

Za zhruba 700 korun (30 dolarů) měsíčně budou moci fanoušci a předplatitelé vést „intimní rozhovory” s digitálními verzemi svých oblíbených hvězd pro dospělé, tvůrci obsahu a influencery. Mezi avatary je v současné době například samotná Reid či youtuberka Lena The Plug. K dispozici je také bezplatná verze, která však nabízí pouze pět chatových zpráv měsíčně.

Clona používá jako základ model Llama 2 společnosti Meta, který zdokonaluje a přeškoluje, aby odrážel osobnost člověka, na němž je založen. Reidová vysvětluje, že její model byl nejprve vycvičen na různých jejích mediálních vstupech, na rozhovorech v podcastech či ve videích na YouTube, a poté byla reakce chatbota dále vyladěna tím, že umělá inteligence chatovala se samotnou Reidovou.

Společník s umělou inteligencí bude například moci mluvit sprostě, ale to, jak moc sprostý bude konkrétní avatar, závisí na preferencích herce, nikoli uživatele. Reidová poznamenává, že její model například nebude s uživateli diskutovat o fyzicky nebezpečných sexuálních praktikách.

Technologie generativní umělé inteligence prokázala obrovský potenciál při vytváření digitálních klonů zesnulých celebrit a umělců. Tento proces nevyžaduje nic víc než souhlas celebrity (nebo její pozůstalosti) a dostatečně velký korpus jejích hlasových či video nahrávek. Již jsme však také byli svědky zneužití této technologie kupříkladu v deepfake pornografii.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.