Foto: se svolením Hyundai

Hyundai odhalil aerodynamický design chystaného elektromobilu Ioniq 6

Automobilka Hyundai se pochlubila designem svého připravovaného elektromobilu Ioniq 6, který se inspiroval konceptem elektromobilu Prophecy, který ukázala v roce 2020. Díky aerodynamickému profilu a čistým liniím si zachovává futuristické prvky modelu Prophecy, na druhou stranu ale rozhodně nevypadá jako rekvizita vyrobená pro sci-fi film.

Hyundai uvádí, že vozidlo bude mít mimořádně nízký aerodynamický koeficient (konkrétně 0,21 – přičemž pro srovnání většina moderních vozů má průměrný činitel odporu vzduchu 0,25 nebo 0,3), a to mimo jiné i díky nízké přídi a aktivním vzduchovým klapkám.

Interiér automobilu Ioniq 6 by bylo možné přirovnat ke kokonu, který je čalouněn udržitelnými materiály, jako je ekologicky zpracovaná kůže nebo recyklovaná PET tkanina na sedadlech. Konstruktéři rozměry vozu rozšířili a vytvořili více místa na podlaze, což by mělo zajistit větší pohodlí pro nohy.

Co se týče zábavního a navigačního systémů, Ioniq 6 Pro disponuje modulární dotykovou palubní deskou s 12palcovým dotykovým displejem a 12palcovým digitálním clusterem.

Automobilka ale zatím neoznámila specifikace elektromobilu. Pro představu uvedla, že Ioniq 5 má baterii o kapacitě 72,6 kWh, která dokáže zajistit dojezd až 483 km. Dále se může pochlubit výkonem 320 koní, točivým momentem 446 Nm a schopností zrychlit z 0 na 60 km/h za méně než 5 sekund. Hyundai odhalí kompletní specifikace a výbavu modelu Ioniq 6 během jeho světové premiéry již v červenci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.