Foto: ibisPaint.com

IbisPaint spouští nástroj AI Disturbance, který umělé inteligenci ztěžuje kopírování obrázků

Boj za ochranu děl umělců a fotografů před jejich použitím k tréninku umělé inteligence bez jejich souhlasu pokračuje. Nejnovější nástroj na ochranu práce umělců pochází od společnosti IbisPaint, která představila funkci AI Disturbance schopnou zasahovat do generování obrázků umělou inteligencí. Funkce aplikuje na obrázky digitální šum, který brání AI v tom, aby je správně interpretovala nebo replikovala. Další nabízená funkce, Glaze, poškozuje data, aby zabránila jejich kopírování – ta je však k dispozici jako externí nástroj, není integrovaná do samotného programu IbisPaint.

IbisPaint je oblíbená grafická aplikace pro uživatele mobilních telefonů a tabletů, která nabízí více než 15 000 štětců, 21 000 materiálů a funkci stabilizace tahů. Aplikace obsahuje širokou škálu funkcí, z nichž mnohé byly tradičně doménou desktopových grafických aplikací jako je Photoshop.

Když uživatel v aplikaci IbisPaint zapne funkci AI Disturbance, obrázek, který vytvořil, vypadá o něco zrnitěji. Umělci si však mohou určit požadovanou úroveň AI Disturbance (podle toho, jak moc jsou ochotni zasáhnout do výsledného díla). IbisPaint ve svém oznámení uvádí, že čím vyšší je intenzita šumu, tím méně se obrázky vytvořené umělou inteligencí podobají originálu.

Zdroj: www.engadget.com