IBM si patentovalo speciální dron pro rozvoz kávy

Káva je jedním z nejoblíbenějším nápojům na světě. Díky obsahu kofeinu patří mezi ověřené životabudiče a mnoho lidí si bez ní nedokáže představit svůj pracovní den. Jsou však dny kdy zaměstnanci ocenili, kdyby jim kávu někdo donesl a oni nemuseli vstávat od rozdělané práce.

Je docela dobře možné, že v budoucnu bude jedním z pracovních benefitů kancelář, ve které bude kávu rozvážet dron. Alespoň s tím počítá společnost IBM, která si u patentního úřadu nechala zapsat licenci na speciální autonomní dron, který dokáže roznášet kávu.

Tento nápad je zatím pouze na papíře ve formě prvotní studie. Ze zveřejněných obrázků se zdá, že by dron měl být poměrně malý, aby se mohl efektivně pohybovat v prostředí kanceláří. Zároveň by měl mít dostatečnou sílu na to, aby unesl jeden kelímek kávy. Měl by také mít systém rozpoznávání únavy jednotlivých zaměstnanců a dokázat jim včas nabídnout šálek kávy pro osvěžení. Samozřejmostí by byla i možnost objednat si kávu pomocí mobilní aplikace. Patent počítá s tím, že by kelímky s kávou byly uzavřené do speciálního sáčku, aby nedocházelo k rozlití nebo kapání kávy.

V tuto chvíli se jedná pouze o zaregistrování patentu a není jisté, jestli se IBM v budoucnu opravdu pustí do vývoje vlastního kávovaru s dronem. Koncept je to však velmi zajímavý.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.