IFA 2019: Nové portfolio telefonů Nokia potěší vyznavače klasických telefonů i funkcemi nabitých smartphonů

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, na veletrhu IFA představil pětici nových telefonů. Mezi nimi dva nové chytré telefony – Nokia 7.2 s 48MPx trojitým fotoaparátem s optikou ZEISS a Nokia 6.2 s dechberoucím displejem s technologií PureDisplay a trojitým fotoaparátem s AI.

   Společnost také rozšiřuje své portfolio v oblasti klasických tlačítkových telefonů. Nokia 800 Tough je prvním klasickým telefonem společnosti HMD Global, který přináší zvýšenou odolnost a skvělou výdrž na jedno nabití v kombinaci s moderními funkcemi, jako jsou Asistent Google, WhatsApp, 4G a další. Nokia 2720 Flip je kompaktním zařízením s „véčkovou“ konstrukcí, které potěší moderními funkcemi i integrací AI technologií. Díky tomu je ideálním telefonem pro všechny, kteří se poohlíží po dostupném telefonu či touží po „digitálním detoxu“. Nokia 110 nabídne mnoho zábavy v kompaktním těle za velmi příjemnou cenu.

   Nokia 7.2 se může pyšnit výkonným 48MPx trojitým fotoaparátem s technologií Quad Pixel a optikou ZEISS. Majitelé novinky se dočkají řady zlepšení v oblasti fotoaparátu. První z nich je integrace bokeh efektu na úrovni klasických DSLR fotoaparátů, o který se postarala společnost ZEISS. ZEISS bokeh styly zajistí dokonalou portrétní fotografii s úžasně rozostřeným pozadím v jakoukoliv denní dobu. Pro úplnou svobodu lze rozostřit jak popředí, tak pozadí fotografie a vykouzlit tak ten nejpřirozenější efekt. Nokia 7.2 poskytne také ostré snímky během večerních chvilek díky dedikovanému nočnímu režimu, který je podpořen AI technologií v kombinaci s vysoce citlivým 48MPx fotoaparátem. Nokia 7.2 staví na úspěších svých předchůdců z řady 7 a nabídne dvoudenní výdrž na jedno nabití, ohromující displej s technologií PureDisplay HDR a příznačný severský design.

 

   Nokia 6.2 je prvním telefonem z řady 6, který nabídne trojitý fotoaparát a PureDisplay technologii. Za dostupnou cenu tak zákazník získá vždy podařené fotografie a dechberoucí zážitek během sledování obsahu, díky technologii HDR. Ta bude všudypřítomná díky speciálnímu zobrazovacímu procesoru, který poskytne až miliardu barevných odstínů. Díky kombinaci trojitého fotoaparátu a AI technologie budou fanoušci moci zachycovat ty nejdetailnější fotografie. Chybět nebude ani režim bokeh a možnost zachytit širokoúhlé snímky. Dvoudenní výdrž na jedno nabití zajistí, že se zákazníci nemusejí bát vybití telefonu v nevhodný moment. Model Nokia 6.2 zůstává věrný svému skandinávskému původu a nabídne precizně zpracovanou konstrukci, prémiové materiály a unikátní design.

 

   Nokia 800 Tough je prvním odolným telefonem společnosti HMD Global Přístroj nabídne odolnost proti vodě a prachu, ale zákazníci se nemusí obávat ani pádů a vysokých teplot. Je to zkrátka ideální společník do náročných pracovišť a pro odvážné outdoorové nadšence. Také chytré funkce si zde našly své místo a nechybí tak například Asistent Google, WhatsApp, Facebook nebo 4G konektivita. S modelem Nokia 800 Tough společnost HMD Global míří i do B2B odvětví, kde mohou zákazníci ocenit odolné zařízení a na cestovatele, kteří odolný telefon ocení během svých dobrodružství.

 

 

  

Nokia 2720 Flip je klasickým telefonem, který je navržen pro moderního zákazníka. Nabídne kompaktní konstrukci, integrovanou AI technologii a dostatečnou odolnost v podobě „véčkového“ telefonu. Ani zde nechybí Asistent Google, Facebook a další moderní funkce. Nokia 2720 Flip nabídne také nouzové tlačítko a ICE (In Case of Emergency) informační menu. Tento model je ideálním společníkem pro ty, kteří touží po digitálním detoxu, ale také pro rodiny, které ocení možnost zůstat ve spojení.

 

Nokia 110 je ideálním telefonem pro ty, kteří ocení zábavu na cestách. Nabídne MP3 přehrávač, zabudovaný fotoaparát a FM rádio. Nechybí ani oblíbené hry, včetně legendárního titulu Had. Se skvělou výdrží na jedno nabití mohou zákazníci telefonovat od úsvitu do soumraku. Nokia 110 staví na úspěchu modelu Nokia 105 a za velmi podobnou cenu nabídne navíc fotoaparát, možnost poslechu hudby a oblíbené hry.

   Cena a dostupnost jednotlivých modelů na českém trhu budou brzy upřesněny.