IFA 2020 proběhne v omezené podobě, počet účastníků bude striktně omezen

Rok 2020 je kvůli celosvětové zdravotní krizi výjimečný z celé řady důvodů. Jedním z nejviditelnějších je nepochybně absence velkých akcí. Zrušeny byly Olympijské hry, řada veletrhů i konferencí. Tradiční Berlínský veletrh IFA by toto prokletí chtěl zlomit a stát se první velkou akcí svého druhu, která od vypuknutí krize spojené s onemocněním Covid-19 opravdu proběhne.

Její pořadatelé oznámili, že její termín bude od třetího do pátého září, tedy podobné období jako každý rok. Změní se však forma veletrhu jako takového. Jak napovídá datum konání, celý veletrh se znatelně zkrátí. Úplně z něj tak odpadne část určená veřejnosti a půjde o akci určenou médiím a odborné veřejnosti. Program bude následně rozdělen do čtyř bloků, na něž bude pozváno vždy maximálně tisíc účastníků.

Organizátoři garantují, že celá akce proběhne pod dohledem německých zdravotnických úřadů a v maximální možné míře budou zajištěna hygienická opatření i sociální odstup. IFA se chce stát platformou, která do jisté míry nahradí všechny dosavadní zrušené akce.

Podle toho, jak její podobu organizátoři popisují, bude pravděpodobně letošní ročník IFA určený především velkým zavedeným značkám. Novinářům chce umožnit maximum praktické zkušenosti s novými produkty, které z principu nemohou získat z virtuálních konferencí a představováním z internetu.

Živá událost bude pochopitelně doplněna řadou video přenosů a digitálních tiskových konferencí, na něž bude vzhledem k omezenému počtu účastníků, jež se letošního ročníku IFA budou moci účastnit, kladen velký důraz. Pokud se IFA stane skutečně první velkou technologickou událostí od vypuknutí krize, můžeme se jistě těšit na celou řadu velmi zajímavých oznámení a představení.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.