Foto: se svolením IKEA

IKEA a Sonos představily reproduktor a stojací lampu v jednom

IKEA oznámila svou nejnovější spolupráci se společností Sonosreproduktor Symfonisk, který slouží také jako stojací lampa. Tento nový produkt bude uveden na trh v lednu v obchodních domech IKEA a na internetu.

Cena stojací lampy je ale poměrně vysoká, konkrétně 260 dolarů (v přepočtu 6 tisíc korun), což z ní dělá nejdražší reproduktor z řady Symfonisk. Současné modely se pohybují mezi 120 dolary za regálový reproduktor a 250 dolary za nástěnný reproduktor. Za jiné než bambusové stínítko navíc zájemce zaplatí od 39 do 49 dolarů.

Přestože jsou reproduktory Symfonisk levnější než zařízení značky Sonos, modely vzniklé ve spolupráci s IKEA nemají vestavěného asistenta s umělou inteligencí, takže k jejich ovládání hlasem je zapotřebí samostatný produkt Alexa, Google Assistant nebo HomePod. Nicméně stále podporují další základní funkce společnosti Sonos, jako je široký seznam hudebních služeb, ladění TruePlay (pouze pro iOS) či párování reproduktorů.

Společnosti Sonos a IKEA uvedly řadu Symfonisk na trh již v roce 2019. Tato řada spojuje osobitý styl domácnosti IKEA s inteligentním zvukem společnosti Sonos. Společnosti tuto kombinaci prezentují zejména tak, že pomáhá šetřit místo zejména v menších bytech či domech. Reproduktor zabudovaný do lampy má přitom velmi nenápadný a stylový vzhled.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.