IKEA vytvořila 3D tiskem doplňkové části nábytku pro lidi s handikepem

Izraelská pobočka nábytkářského obra IKEA vytvořila na 3D tiskárně doplňkové části nábytku nazvané ThisAbles, které jsou určeny speciálně pro lidi s fyzickým handikepem. Spolupracovala při tom s neziskovými organizacemi Milbat a Access Israel.

K dispozici je celkem 13 částí pro různé druhy nábytku a vybavení domácnosti, např. madlo k otevírání skříně, zvedák na gauč, úchyt na záclony, držáky na postel pro odkládání hole nebo sklenice, zvětšené tlačítko pro snadnější zapnutí lampy nebo velké poutko na zip pro snadnější otevírání polštáře. Jak všechny části nainstalovat, názorně ukazují krátká videa na YouTube kanálu pobočky.

Soubory k 3D tisku je možné si z webu pobočky stáhnout zdarma, nicméně zájemci si je budou muset vytisknout na vlastní 3D tiskárně nebo vyhledat servis s 3D tiskárnami.

Pobočka také na stránce thisables.com lidi s handikepem vyzývá, aby jí prostřednictvím přiloženého formuláře posílali nápady na další doplňkové části, které by jim mohly usnadnit používání jejích dalších produktů.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.