Ikonická loď provázející turisty po Niagarských vodopádech se přemění na dvě nová plně elektrická plavidla

Světové proslulá vyhlídková loď The Maid of the Mist, provázející turisty pro Niagarských vodopádech, se přemění na dvě nová plně elektrická plavidla. Nové lodě budou vůbec prvními plně elektrickými pasažérskými plavidly s nulovými emisemi vyrobenými v USA.

Nové zelenější designy lodí nedávno představil starosta New Yorku Andrew Cuomo. „The Maid of The Mist nabízí prohlídky slavných Niagarských vodopádů a niagarské rokle již více než sto let a jsou hlavní turistickou atrakcí západního New Yorku. Nové lodě s nulovými emisemi budou v této hrdé tradici pokračovat a budou zároveň pokračovat v našem úsilí učinit stát New York přední ekologicky šetrnou turistickou destinací,“ prohlásil.

Redesignovaná plavidla jsou dílem massachusettské společnosti Propulsion Data Services a momentálně je ve městě Manitowoc ve státě Wisconsin staví firma Burger Boat Company. Integrovaný pohonný a elektrický systém s výkonem 400 kW dodala švýcarsko-švédská společnost ABB. Jeho součástí je sada Li-Ion baterií a dobíjecí systém fungující z pevniny. Baterie se budou po každém výletu nabíjet 7 minut na 80 % kapacity, což má zajistit jejich optimální efektivitu a životnost.

Do provozu mají být lodě uvedeny v září a plánem je obsloužit 1,6 milionů turistů za rok.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.