Foto: Unsplash

Imitátoři Elona Muska připravili důvěřivce skrz kryptoměny o dva miliony dolarů

Elon Musk se stal v posledním roce velkým propagátorem kryptoměn. Automobilka Tesla se díky němu stala jedním z nejvýznamnějších investorů v tomto finančním segmentu. Pozornost vyvolaná známým jménem spojeným s kryptoměnami má ale také svou stinnou stránku. Podle údajů zveřejněných Federální obchodní komisí USA se podařilo podvodníkům vydávajícím se právě za Elona Muska získat na podvodech více než 2 miliony dolarů.

Zloději vydávající se za Muska obvykle slibovali obrovské výnosy nebo znásobení jednotek kryptoměny. Vždy se přitom jednalo o podvodníky, kteří se poté, co jim důvěřivci předali své peníze, zmizeli v hlubinách internetu. Své oběti oslovovali nejčastěji na sociálních sítích a fórech zabývajících se problematikou kryptoměn.

Často také působili na Twitteru, kde používali profily téměř shodné s tím Muskovým. Pokud došlo u Muska k nějaké změně, podvodníci si změnili svůj profil také. Většinou upoutali pozornost důvěřivých uživatelů a následně je v soukromé konverzaci požádali o „investici“ do konkrétní peněženky.

Částka dvou milionů byla součástí zprávy o kryptoměnách, která byla tento týden zveřejněna. V období od loňského října hlásí spotřebitelé ztrátu přesahující 80 milionů dolarů související s podvody v oblasti kryptoměn. Meziročně se tato částka zvýšila více než dvojnásobně.

Jméno Elona Muska je také spjaté s jedním z nejrozsáhlejších podvodů v historii Twitteru. Loni v létě se podařilo hackerům ovládnout řadu účtů na Twitteru patřících známým osobnostem. Ty pak doporučovaly investice do kryptoměn skrz podvodné služby. Kromě Muska své „doporučení dali“ i Joe Biden, Barack Obama, Bill Gates nebo oficiální účet společnosti Apple.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.